3

Ruszyły zapisy do IX edycji
ogólnopolskiego programu edukacyjnego o charakterze społecznym
„Akademia Bezpiecznego Puchatka”
realizowanej w roku szkolnym 2017/2018.

 

Szanowni Państwo,

Trwają zapisy do IX, ogólnopolskiej edycji bezpłatnego programu edukacyjnego o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowanej w roku szkolnym 2017/2018. Program skierowany jest do uczniów I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. W tym roku materiały wzbogacone zostały również o tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat Honorowy nad Programem sprawuje Komendant Główny Policji. Do tej pory w akcji wzięło udział łącznie ok. 1 750 000 dzieci! Sugerujemy szkołom, by główną część programu realizowały w pierwszych miesiącach nauki: wrześniu i październiku, by wprowadzać dzieci w tematykę bezpieczeństwa już w czasie pierwszych tygodni w szkole. Uczestnictwo w programie jest w pełni bezpłatne. Aby otrzymać zestaw merytorycznych materiałów edukacyjnych, wystarczy zgłosić szkołę do udziału w akcji. Zapisów proszę dokonywać w formularzu na stronie: https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy. 

 

Mechanizm programu

Szkoły, które wyrażą chęć  przystąpienia  do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilustracyjne i dydaktyczne). Wszystkie dzieci otrzymają specjalnie przygotowane książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym będą mogły utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami. W książeczkach umieszczona została również broszura dla Rodziców z ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa ich dzieci. Wszystkie materiały przygotowane są i merytorycznie zatwierdzone przez metodyka oraz Policję. Zadaniem szkół, które wezmą udział w programie, będzie realizacja przygotowanych scenariuszy i wykorzystanie przesłanych materiałów do edukowania swoich podopiecznych na temat bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Po zakończeniu zajęć, przeprowadzanych na podstawie materiałów „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie utrwalający pozyskaną wiedzę i sprawdzającego jej poziom. Materiały przygotowane w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka” są także wzbogacone o treści rozwijające kreatywność dzieci oraz wskazówki, jak efektywnie uczyć się poprzez zabawę. Każda szkoła biorąca udział w programie nabywa prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem Akademii Bezpiecznego Puchatka.

 

Jak wziąć udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka?

„Akademia Bezpiecznego Puchatka“ kierowana jest do uczniów I klas szkół podstawowych. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Każdy dyrektor i pedagog zainteresowany edukacją dzieci w zakresie tematyki bezpieczeństwa może zgłosić szkołę do programu wypełniając formularz na stronie: https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy. Do wszystkich zgłoszonych szkół rozesłane
zostaną bezpłatne materiały edukacyjne skierowane do:

  • nauczycieli klas I szkół podstawowych,
  • uczniów klas I szkół podstawowych i ich rodziców.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w programie również w tym roku. W przypadku pojawienia się pytań z Państwa strony, bardzo proszę o kontakt.

Więcej informacji o akcji na stronie https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele.

W przypadku pytań dodatkowych prosimy o kontakt.

Z poważaniem,

Paulina Pasieka
Koordynator programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
p.pasieka@maspex.com
tel. +48 (33) 870 82 06

Dodano: 7.09.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *